25,009
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 31: | Line 31: | ||
|colspan="7"|[[/History 1|History 1 (1-100)]] | |colspan="7"|[[/History 1|History 1 (1-100)]] | ||
|- | |- | ||
|colspan="7"|[[/History 2|History 2 (101- | |colspan="7"|[[/History 2|History 2 (101-152)]] | ||
|- | |- | ||
|[[Forum:Smash_Arena/Archive 31#Round 153: Mew vs. Celebi vs. Jirachi|153]]||colspan="4"| | |[[Forum:Smash_Arena/Archive 31#Round 153: Mew vs. Celebi vs. Jirachi|153]]||colspan="4"| | ||
Line 354: | Line 352: | ||
|[[Forum:Smash Arena/Archive 50#Round 249: Lucina vs. Shulk|249]]||[[Image:Lucina SSB4.png|50x50px]]||[[Lucina]]<br>4||'''[[Shulk]]<br>13'''||[[Image:Shulk SSB4.png|50x50px]]||05/08/17||26/08/17 | |[[Forum:Smash Arena/Archive 50#Round 249: Lucina vs. Shulk|249]]||[[Image:Lucina SSB4.png|50x50px]]||[[Lucina]]<br>4||'''[[Shulk]]<br>13'''||[[Image:Shulk SSB4.png|50x50px]]||05/08/17||26/08/17 | ||
|- | |- | ||
|[[Forum:Smash Arena#Dr. Mario vs. Mewtwo|250a]]||[[Image:Dr. Mario SSBM.jpg|50x50px]]||[[Dr. Mario]]<br>1||'''[[Mewtwo]]<br>10'''||[[Image:Mewtwo SSBM.jpg|50x50px]]||rowspan=5|26/08/17||rowspan=5|09/09/17 | |[[Forum:Smash Arena/Archive 50#Dr. Mario vs. Mewtwo|250a]]||[[Image:Dr. Mario SSBM.jpg|50x50px]]||[[Dr. Mario]]<br>1||'''[[Mewtwo]]<br>10'''||[[Image:Mewtwo SSBM.jpg|50x50px]]||rowspan=5|26/08/17||rowspan=5|09/09/17 | ||
|- | |||
|[[Forum:Smash Arena/Archive 50#Tomodachi Life vs. Find Mii|250b]]||[[Image:SSB4 Tomodachi Life.jpg|50x50px]]||'''[[Tomodachi Life]]<br>7'''||[[Find Mii]]<br>2||[[Image:SSB4 Find Mii.JPG|50x50px]] | |||
|- | |- | ||
|[[Forum:Smash Arena# | |[[Forum:Smash Arena/Archive 50#Codec Conversations vs. Palutena's Guidance|250c]]||[[Image:Snake Smash Taunt.jpg|50x50px]]||'''[[Codec Conversations]]<br>9'''||[[Palutena's Guidance]]<br>6||[[Image:Pit Smash Taunt.png|50x50px]] | ||
|- | |- | ||
|[[Forum:Smash Arena# | |[[Forum:Smash Arena/Archive 50#Final Cutter vs. Aether|250d]]||[[Image:Final Cutter SSB4.jpeg|50x50px]]||[[Final Cutter]]<br>6||'''[[Aether]]<br>7'''||[[Image:SSB4 Ike Screen-4.jpg|50x50px]] | ||
|- | |- | ||
|[[Forum:Smash Arena# | |[[Forum:Smash Arena/Archive 50#DK Rap vs. Ashley's Song|250e]]||♫[[Image:DonkeyKong-Taunt-SSBM.gif|50x50px|link=http://www.youtube.com/watch?v=xk8kg7eTdv8]]♫||'''[[DK Rap]]<br>9'''||[[Ashley's Song]]<br>2||♫[[Image:SSB4 Ashley.jpg|50x50px|link=http://www.youtube.com/watch?v=F9bu0Ge25js]]♫ | ||
|- | |- | ||
|[[Forum:Smash Arena# | |[[Forum:Smash Arena#Round 251: Kirby vs. Pit|251]]||[[Image:Kirby SSB4.png|50x50px]]||'''[[Kirby]]<br>8.5'''||[[Pit]]<br>2||[[Image:Pit SSB4.png|50x50px]]||09/09/17||16/09/17 | ||
|- | |- | ||
|[[Forum:Smash Arena#Round | |[[Forum:Smash Arena#Round 252: Unova Pokémon League vs. Kalos Pokémon League|252]]||[[Image:SSB4 Unova Pokemon League.jpg|50x50px]]||[[Unova Pokémon League]]||[[Kalos Pokémon League]]||[[Image:SSB4UKalosPokemonLeague.jpg|50x50px]]||09/16/17||ongoing | ||
|} | |} | ||
[[Category:Smash Arena]] | [[Category:Smash Arena]] |