25,003
edits
No edit summary |
(been too long) |
||
Line 12: | Line 12: | ||
!Hurtboxes | !Hurtboxes | ||
|- | |- | ||
|[[Image: | |[[Image:WarioSSBBHurtboxes.png|200px]] | ||
|}--> | |}--> | ||
Line 66: | Line 66: | ||
|- | |- | ||
|Dair<br>(Body Drill)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBDair(hits1-6).png|200px]]<br>Hits 1-6||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBDair(hit7).png|200px]]<br>Hit 7 | |Dair<br>(Body Drill)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBDair(hits1-6).png|200px]]<br>Hits 1-6||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBDair(hit7).png|200px]]<br>Hit 7 | ||
|- | |||
|Shield||colspan="6"|[[Image:WarioSSBBShield.png|200px]] | |||
|- | |||
|Grab||colspan="2"|[[Image:WarioSSBBGrab(standing).png|200px]]<br>Standing||colspan="2"|[[Image:WarioSSBBGrab(running).png|200px]]<br>Running||colspan="2"|[[Image:WarioSSBBGrab(pivot).png|200px]]<br>Pivot | |||
|- | |||
|Pummel<br>(Poke)||colspan="6"|[[Image:WarioSSBBPummel.png|200px]] | |||
|- | |||
|F-Throw<br>(Swing-A-Ding)||colspan="6"|[[Image:WarioSSBBFThrow.png|200px]] | |||
|- | |||
|B-Throw<br>(Butt Blast)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBBThrow(hit1).png|200px]]<br>Hit 1||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBBThrow(throw).png|200px]]<br>Throw | |||
|- | |||
|U-Throw<br>(Vertical Chuck)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBUThrow(hit1).png|200px]]<br>Hit 1||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBUThrow(throw).png|200px]]<br>Throw | |||
|- | |||
|D-Throw<br>(Gravity Pound)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBDThrow(hit1).png|200px]]<br>Hit 1||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBDThrow(throw).png|200px]]<br>Throw | |||
|- | |||
|Floor (back)<br>(Spin Punch)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBFloor(backhit1).png|200px]]<br>Hit 1||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBFloor(backhit2).png|200px]]<br>Hit 2 | |||
|- | |||
|Floor (front)<br>(Double Poke)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBFloor(fronthit1).png|200px]]<br>Hit 1||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBFloor(fronthit2).png|200px]]<br>Hit 2 | |||
|- | |||
|Floor (trip)<br>(Clap Kick)||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBFloor(triphit1).png|200px]]<br>Hit 1||colspan="3"|[[Image:WarioSSBBFloor(triphit2).png|200px]]<br>Hit 2 | |||
|} | |} | ||