71,295
edits
m (Text replacement - "(\|[\n ]*)director([\n ]*=)" to "$1organizer$2") |
m (→External links) |
||
(4 intermediate revisions by one other user not shown) | |||
Line 41: | Line 41: | ||
|- | |- | ||
|7th||{{Sm|Zoler|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |7th||{{Sm|Zoler|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |||
|9th||{{Sm|Johnyfight|Sweden}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Daydee|Sweden}}||{{Head|Samus|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Manio|Sweden}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Charon|Germany}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Nils|Sweden}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|VJ|Sweden}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Smakis|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|K1kkom4n|Sweden}}||{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|} | |} | ||
Line 62: | Line 78: | ||
|- | |- | ||
|5th||{{Sm|PO|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Humpe|Sweden}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |5th||{{Sm|PO|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Humpe|Sweden}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |||
|7th||{{Sm|MikehaggarSSBM|Sweden}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Ministry|Canada}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|7th||{{Sm|FA0|Sweden}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Slime|Sweden}}||{{Head|Yoshi|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|} | |} | ||
Line 70: | Line 90: | ||
!Place!!Name!!Character(s)!!Earnings | !Place!!Name!!Character(s)!!Earnings | ||
|- | |- | ||
|1st||{{Sm|MikeHaggar|Sweden}}|| ||$41 | |1st||{{Sm|MikeHaggar|Sweden}}||{{PMHead|Wario|s=16px}}{{PMHead|Captain Falcon|s=16px}} ||$41 | ||
|- | |||
|2nd||{{Sm|Eagle|Denmark}}||{{PMHead|Mario|s=16px}}{{PMHead|Samus|s=16px}} ||$21 | |||
|- | |||
|3rd||{{Sm|Humpe|Sweden}}||{{PMHead|Falco|s=16px}} ||$12 | |||
|- | |||
|4th||{{Sm|Calle W|Sweden}}||{{PMHead|Falco|s=16px}} ||$8 | |||
|- | |||
|5th||{{Sm|VJ|Sweden}}||{{PMHead|Squirtle|s=16px}} || | |||
|- | |||
|5th||{{Sm|Slime|p=Sweden|Sweden}}||{{PMHead|Ivysaur|s=16px}} || | |||
|- | |||
|7th||{{Sm|Nils|Sweden}}||{{PMHead|Falco|s=16px}} || | |||
|- | |||
|7th||{{Sm|Moe|Denmark}}||{{PMHead|Donkey Kong|s=16px}} || | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Johnyfight|Sweden}}||{{PMHead|Zero Suit Samus|s=16px}} || | |||
|- | |- | ||
| | |9th||{{Sm|Tobbeh99|p=Sweden|Sweden}}||{{PMHead|R.O.B.|s=16px}} || | ||
|- | |- | ||
| | |9th||{{Sm|Eekim|Sweden}}||{{PMHead|Roy|s=16px}} || | ||
|- | |- | ||
| | |9th||{{Sm|Ludderix|Sweden}}||{{PMHead|Captain Falcon|s=16px}} || | ||
|- | |- | ||
| | |13th||{{Sm|Daydee|Sweden}}||{{PMHead|Samus|s=16px}} || | ||
|- | |- | ||
| | |13th||{{Sm|TonyMalone|p=Sweden|Sweden}}||{{PMHead|Samus|s=16px}} || | ||
|- | |- | ||
| | |13th||{{Sm|Poopmaister6000|Sweden}}|| || | ||
|- | |- | ||
| | |13th||{{Sm|Timpz|Germany}}|| || | ||
|} | |} | ||
Line 109: | Line 145: | ||
[[Category:2016 tournaments]] | [[Category:2016 tournaments]] | ||
[[Category:Swedish tournaments]] | [[Category:Swedish tournaments]] | ||
[[Category:Regional tournaments]] | [[Category:Regional tournaments (SSBM)]] | ||
[[Category:Regional tournaments (PM)]] |