5,137
edits
(wiiu winners) |
JustaSamsher (talk | contribs) |
||
Line 19: | Line 19: | ||
== Results == | == Results == | ||
=== ''[[Super Smash Bros. Melee]]'' singles === | === ''[[Super Smash Bros. Melee]]'' singles === | ||
( | (97 entrants)<br>[https://smash.gg/tournament/combo-breaker-2018-1/events/super-smash-bros-melee/brackets/262744/580080 Top 24 bracket] | ||
{| class="wikitable collapsible uncollapsed" style="text-align:center" | |||
!Place!!Name!!Character(s)!!Earnings | |||
|- | |||
|1st | |||
|- | |||
|2nd | |||
|- | |||
|3rd | |||
|- | |||
|4th | |||
|- | |||
|5th | |||
|- | |||
|5th | |||
|- | |||
|7th||{{Sm|S2J|USA}}||{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|7th||{{Sm|Ginger|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Zato|USA}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Russell|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Sago|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Nintendude|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Ravenking|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|FendrickLamar|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Larfen|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|rubzterz|USA}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|} | |||
=== ''[[Super Smash Bros. Melee]]'' doubles === | === ''[[Super Smash Bros. Melee]]'' doubles === | ||
(? entrants) ~ | (? entrants) ~ |
edits