28,603
edits
m (→2024) Tag: Mobile edit |
m (UltCore Second has been retiered to A Tier.) |
||
Line 330: | Line 330: | ||
|- | |- | ||
|{{flag|Japan}} '''{{Trn|KOWLOON 9 with Sumabato}}'''||January 13th-14th||895||{{Sm|Miya|p=Honshu|Japan}}||{{Head|Mr. Game & Watch|g=SSBU|s=16px}} | |{{flag|Japan}} '''{{Trn|KOWLOON 9 with Sumabato}}'''||January 13th-14th||895||{{Sm|Miya|p=Honshu|Japan}}||{{Head|Mr. Game & Watch|g=SSBU|s=16px}} | ||
|- | |||
|{{flag|Japan}} {{Trn|UltCore Second}}||January 27th||320||{{Sm|Glutonny|France}}||{{Head|Wario|g=SSBU|s=16px}} | |||
|- | |- | ||
|{{flag|USA}} '''{{Trn|GENESIS X}}'''||February 16th-18th||1,506||{{Sm|Zomba|USA}}||{{Head|R.O.B.|g=SSBU|s=16px}} | |{{flag|USA}} '''{{Trn|GENESIS X}}'''||February 16th-18th||1,506||{{Sm|Zomba|USA}}||{{Head|R.O.B.|g=SSBU|s=16px}} | ||
Line 367: | Line 369: | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Zackray|Japan}}||{{Head|R.O.B.|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Joker|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Wolf|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Sora|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBU|s=16px}}||3 ||5 ||8 | |{{Sm|Zackray|Japan}}||{{Head|R.O.B.|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Joker|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Wolf|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Sora|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBU|s=16px}}||3 ||5 ||8 | ||
|- | |||
|{{Sm|Glutonny|France}}||{{Head|Wario|g=SSBU|s=16px}}||2 ||4 ||6 | |||
|- | |- | ||
|{{Sm|ProtoBanham|Japan}}||{{Head|Min Min|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Lucina|g=SSBU|s=16px}}||2 ||4 ||6 | |{{Sm|ProtoBanham|Japan}}||{{Head|Min Min|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Lucina|g=SSBU|s=16px}}||2 ||4 ||6 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Tea|Japan}}||{{Head|Pac-Man|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Kazuya|g=SSBU|s=16px}} ||0 ||6 ||6 | |{{Sm|Tea|Japan}}||{{Head|Pac-Man|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Kazuya|g=SSBU|s=16px}} ||0 ||6 ||6 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Sonix|Dominican Republic}}||{{Head|Sonic|g=SSBU|s=16px}}||2 ||2 ||4 | |{{Sm|Sonix|Dominican Republic}}||{{Head|Sonic|g=SSBU|s=16px}}||2 ||2 ||4 |
edits