66
edits
SuperSqank (talk | contribs) |
Tag: Mobile edit |
||
Line 542: | Line 542: | ||
|'''10'''||{{CharHead|Greninja|SSBU|hsize=20px}}||1.239 | |'''10'''||{{CharHead|Greninja|SSBU|hsize=20px}}||1.239 | ||
|- | |- | ||
|'''11'''||{{CharHead| | |'''11'''||{{CharHead|Mythra|SSBU|hsize=20px}}||1.22 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=5|''' | |'''12'''||{{CharHead|Captain Falcon|SSBU|hsize=20px}}||1.218 | ||
|- | |||
|rowspan=5|'''13-17'''||{{CharHead|Mario|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=5|1.208 | |||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Donkey Kong|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Donkey Kong|SSBU|hsize=20px}} | ||
Line 554: | Line 556: | ||
|{{CharHead|Inkling|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Inkling|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''18'''||{{CharHead|Mr. Game & Watch|SSBU|hsize=20px}}||1.176 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''19'''||{{CharHead|Mii Swordfighter|SSBU|hsize=20px}}||1.17 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=6|''' | |rowspan=6|'''20-25'''||{{CharHead|Bowser|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=5|1.155 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Sheik|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Sheik|SSBU|hsize=20px}} | ||
Line 570: | Line 572: | ||
|{{CharHead|Cloud|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.155|1.386 during Limit Break status|y}} | |{{CharHead|Cloud|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.155|1.386 during Limit Break status|y}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''26''||{{CharHead|Mii Brawler|SSBU|hsize=20px}}||1.15 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=3|''' | |rowspan=3|'''27-29'''||{{CharHead|Ike|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=3|1.134 | ||
|- | |- | ||
|{{Head|R.O.B.|g=SSBU|s=20px|cl=Grey}} {{SSBU|R.O.B.}} | |{{Head|R.O.B.|g=SSBU|s=20px|cl=Grey}} {{SSBU|R.O.B.}} | ||
Line 578: | Line 580: | ||
|{{CharHead|Bowser Jr.|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Bowser Jr.|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''30-31'''||{{CharHead|Ryu|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|1.12 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Ken|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Ken|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''32'''||{{CharHead|Shulk|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.113|1.8921 with Jump, 1.4469 with Speed, 0.74571 with Shield|y}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''33'''||{{CharHead|Fox|SSBU|hsize=20px}}||1.11 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=3|''' | |rowspan=3|'''34-36'''||{{CharHead|Samus|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=3|1.103 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Dark Samus|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Dark Samus|SSBU|hsize=20px}} | ||
Line 592: | Line 594: | ||
|{{CharHead|Charizard|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Charizard|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |rowspan=2|'''37-38'''||{{CharHead|Joker|SSBU|hsize=20px}}|| rowspan=2| 1.1 | ||
|- | |||
|{{CharHead|Pyra|SSBU|hsize=20px}} | |||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''39-40'''||{{CharHead|Zelda|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|1.092 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Pac-Man|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Pac-Man|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''41-42'''||{{CharHead|Marth|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|1.071 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Lucina|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Lucina|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=4|''' | |rowspan=4|'''43-46'''||{{CharHead|Toon Link|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=4|1.05 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Rosalina & Luma|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Rosalina & Luma|SSBU|hsize=20px}} | ||
Line 610: | Line 614: | ||
|{{CharHead|Ridley|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Ridley|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''47'''||{{CharHead|Meta Knight|SSBU|hsize=20px}}||1.04 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=3|''' | |rowspan=3|'''48-50'''||{{CharHead|Peach|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=3|1.029 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Daisy|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Daisy|SSBU|hsize=20px}} | ||
Line 618: | Line 622: | ||
|{{CharHead|Pichu|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Pichu|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''51'''||{{CharHead|Isabelle|SSBU|hsize=20px}}||1.02 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=3|''' | |rowspan=3|'''52-54'''||{{CharHead|Wii Fit Trainer|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.019|1.2228 after fresh Deep Breathing, 1.18204 after fully stale Deep Breathing|y}} | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Corrin|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|1.019 | |{{CharHead|Corrin|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|1.019 | ||
Line 626: | Line 630: | ||
|{{CharHead|Bayonetta|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Bayonetta|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''55-56'''||{{CharHead|Squirtle|SSBU|hsize=20px}}||1.01 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Hero|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.01|2.121 with Acceleratle|y}} | |{{CharHead|Hero|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|1.01|2.121 with Acceleratle|y}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''57'''||{{CharHead|Ness|SSBU|hsize=20px}}||1.007 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''58-59'''||{{CharHead|Palutena|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|1.0 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Piranha Plant|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Piranha Plant|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''60'''||{{CharHead|Ivysaur|SSBU|hsize=20px}}||0.998 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''61-62'''||{{CharHead|Snake|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|0.987 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Villager|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Villager|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''63'''||{{CharHead|Falco|SSBU|hsize=20px}}||0.977 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''64'''||{{CharHead|Young Link|SSBU|hsize=20px}}||0.966 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''65'''||{{CharHead|Pikachu|SSBU|hsize=20px}}||0.957 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''66-67'''||{{CharHead|Terry|SSBU|hsize=20px}}||0.95 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Sephiroth|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|0.95|1.14 in Winged Form|y}} | |{{CharHead|Sephiroth|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|0.95|1.14 in Winged Form|y}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''68'''||{{CharHead|King K. Rool|SSBU|hsize=20px}}||0.945 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''69-70'''||{{CharHead|Simon|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|0.94 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Richter|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Richter|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''71-72'''||{{CharHead|Pit|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|0.935 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Dark Pit|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Dark Pit|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''73'''||{{CharHead|Mii Gunner|SSBU|hsize=20px}}||0.93 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''74-75'''||{{CharHead|Link|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|0.924 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Diddy Kong|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Diddy Kong|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''76'''||{{CharHead|Dr. Mario|SSBU|hsize=20px}}||0.9238784 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''77'''||{{CharHead|Banjo & Kazooie|SSBU|hsize=20px}}||0.92 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''78'''||{{CharHead|Byleth|SSBU|hsize=20px}}||0.89 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''79'''||{{CharHead|Incineroar|SSBU|hsize=20px}}||0.88 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''80'''||{{Head|Ice Climbers|g=SSBU|s=20px}} [[Ice Climbers (SSBU)|Nana]]||0.8715 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''81'''||{{CharHead|Olimar|SSBU|hsize=20px}}||0.861 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''82'''||{{CharHead|Steve|SSBU|hsize=20px}}||0.86 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''83'''||{{CharHead|Min Min|SSBU|hsize=20px}}||0.85 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''84'''||{{CharHead|Kirby|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|0.84|1.428 with Jump, 1.092 with Speed, 0.5628 with Shield|y}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|''' | |rowspan=2|'''85-86'''||{{Head|Ice Climbers|g=SSBU|s=20px}} [[Ice Climbers (SSBU)|Popo]]||rowspan=2|0.83 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Ganondorf|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Ganondorf|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''87'''||{{CharHead|Luigi|SSBU|hsize=20px}}||0.77 | ||
|- | |- | ||
|''' | |'''88'''||{{CharHead|King Dedede|SSBU|hsize=20px}}||0.735 | ||
|} | |} | ||
edits