1,457
edits
Line 263: | Line 263: | ||
===''[[Super Smash Bros. Melee]]'' doubles=== | ===''[[Super Smash Bros. Melee]]'' doubles=== | ||
(172 teams) | (172 teams)<br>[https://smash.gg/tournament/super-smash-con-2016/brackets/15555/59543/193708 Top 48 Bracket] | ||
{|class="wikitable collapsible uncollapsed" style="text-align:center" | {|class="wikitable collapsible uncollapsed" style="text-align:center" | ||
!Place!!Name!!Character(s)!!Name!!Character(s)!!Earnings | !Place!!Name!!Character(s)!!Name!!Character(s)!!Earnings | ||
Line 275: | Line 275: | ||
|4th|||||||||| | |4th|||||||||| | ||
|- | |- | ||
|5th|||||||||| | |5th||{{Sm|DJ Nintendo|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|The Moon|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|5th|||||||||| | |5th||{{Sm|Chillin|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|ChuDat|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|7th||{{Sm| | |7th||{{Sm|Milkman|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Cyrain|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|7th||{{Sm| | |7th||{{Sm|lloD|USA}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|SmashG0D|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |||
|9th||{{Sm|Kira|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|PsychoMidget|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |- | ||
|9th||{{Sm| | |9th||{{Sm|Darktooth|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Minty|USA}}||{{Head|Samus|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|9th||{{Sm|KJH|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Gahtzu|USA}}||{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}|| | |9th||{{Sm|KJH|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Gahtzu|USA}}||{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|9th||{{Sm|Shroomed|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Westballz|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |9th||{{Sm|Shroomed|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Westballz|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|13th||{{Sm|Colbol|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|dizzkidboogie|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}|| | |13th||{{Sm|Colbol|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|dizzkidboogie|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
Line 299: | Line 299: | ||
|13th||{{Sm|Tafokints|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Mafia|USA}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}|| | |13th||{{Sm|Tafokints|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Mafia|USA}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|Vino|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Kaeon|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|PRISON|USA}}||||{{Sm|DOLL|USA}}|||| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|Wobbles|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Axe|USA}}||{{Head|Pikachu|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|Nintendude|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|DoH|USA}}||{{Head|Peach|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|KPan|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Baeblade|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|SypherPhoenix|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Zain|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|Aglet|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Junebug|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|17th||{{Sm| | |17th||{{Sm|aMSa|Japan}}||{{Head|Yoshi|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Mr.II|Japan}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|25th||{{Sm|Upke|USA}}||||{{Sm|Kaddy|USA}}|||| | |25th||{{Sm|Upke|USA}}||||{{Sm|Kaddy|USA}}|||| |
edits