28,873
edits
m (→Trivia) |
m (Here are two more events that will be retiered to A Tier as well.) Tag: Disambiguation links |
||
Line 336: | Line 336: | ||
|- | |- | ||
|{{flag|France}} {{Trn|King Con}}||February 24th-25th||840||{{Sm|MkLeo|Mexico}}||{{Head|Joker|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Byleth|g=SSBU|s=16px}} | |{{flag|France}} {{Trn|King Con}}||February 24th-25th||840||{{Sm|MkLeo|Mexico}}||{{Head|Joker|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Byleth|g=SSBU|s=16px}} | ||
|- | |||
|{{flag|Japan}} {{Trn|Sumabato SP 45}}||March 3rd||309||{{Sm|Miya|Japan}}||{{Head|Mr. Game & Watch|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Mii Swordfighter|g=SSBU|s=16px}} | |||
|- | |- | ||
|{{flag|USA}} {{Trn|Litvitational 2}}||March 8th||16||{{Sm|Light|p=Connecticut|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBU|s=16px}} | |{{flag|USA}} {{Trn|Litvitational 2}}||March 8th||16||{{Sm|Light|p=Connecticut|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBU|s=16px}} | ||
Line 342: | Line 344: | ||
|- | |- | ||
|{{flag|USA}} '''{{Trn|Collision 2024}}'''||March 15th-17th||714||{{Sm|Sparg0|Mexico}}||{{Head|Cloud|g=SSBU|s=16px}}{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}} | |{{flag|USA}} '''{{Trn|Collision 2024}}'''||March 15th-17th||714||{{Sm|Sparg0|Mexico}}||{{Head|Cloud|g=SSBU|s=16px}}{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}} | ||
|- | |||
|{{flag|Japan}} {{Trn|Maesuma'U22}}||March 23rd||262||{{Sm|Miya|Japan}}||{{Head|Mr. Game & Watch|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}} | |||
|- | |- | ||
|{{flag|Canada}} {{Trn|Battle of BC 6}}||March 29th-31st||494||{{Sm|Hurt|Japan}}||{{Head|Snake|g=SSBU|s=16px}} | |{{flag|Canada}} {{Trn|Battle of BC 6}}||March 29th-31st||494||{{Sm|Hurt|Japan}}||{{Head|Snake|g=SSBU|s=16px}} | ||
Line 362: | Line 366: | ||
|{{Sm|acola|Japan}}||{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Kazuya|g=SSBU|s=16px}}{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}}||10 ||8 ||18 | |{{Sm|acola|Japan}}||{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Kazuya|g=SSBU|s=16px}}{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}}||10 ||8 ||18 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Miya|Japan|p=Honshu}}||{{Head|Mr. Game & Watch|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}}||5 || | |{{Sm|Miya|Japan|p=Honshu}}||{{Head|Mr. Game & Watch|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Mii Swordfighter|g=SSBU|s=16px}}||5 ||13 ||18 | ||
|- | |- | ||
|{{Sm|Sparg0|Mexico}}||{{Head|Cloud|g=SSBU|s=16px}}{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Byleth|g=SSBU|s=16px}}||8 ||5 ||13 | |{{Sm|Sparg0|Mexico}}||{{Head|Cloud|g=SSBU|s=16px}}{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Byleth|g=SSBU|s=16px}}||8 ||5 ||13 |
edits