5,723
edits
No edit summary |
|||
Line 117: | Line 117: | ||
|13th||{{Flag|USA}} LuLu||{{Head|Little Mac|g=SSBU|s=16px}}|| | |13th||{{Flag|USA}} LuLu||{{Head|Little Mac|g=SSBU|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|13th||{{ | |13th||{{Sm|Kiryienka|USA}}||{{Head|Zelda|g=SSBU|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|13th||{{Sm|nite|USA|p=Georgia}}||{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Inkling|g=SSBU|s=16px}}|| | |13th||{{Sm|nite|USA|p=Georgia}}||{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Inkling|g=SSBU|s=16px}}|| | ||
Line 126: | Line 126: | ||
(46 entrants)<br> | (46 entrants)<br> | ||
[https://www.start.gg/tournament/panda-cup-online-qualifier-southeast-usa-2/event/ultimate-singles/brackets/1177948/1823528 Top 8 Bracket] | [https://www.start.gg/tournament/panda-cup-online-qualifier-southeast-usa-2/event/ultimate-singles/brackets/1177948/1823528 Top 8 Bracket] | ||
{|class="wikitable" style="text-align:center" | |||
!Place!!Name!!Character(s)!!Earnings | |||
|- | |||
|1st||{{Sm|ESAM|USA}}||{{Head|Pikachu|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Mii Brawler|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Pokémon Trainer|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Min Min|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Incineroar|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|2nd||{{Sm|8BitMan|USA}}||{{Head|R.O.B.|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|3rd||{{Sm|NickRiddle|USA}}||{{Head|Bowser|g=SSBU|s=16px}}{{Head|PyraMythra|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Zero Suit Samus|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|4th||{{Sm|Sinbad|USA|p=Ultimate}}||{{Head|Greninja|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Wolf|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|5th||{{Sm|Coven|USA}}||{{Head|Bayonetta|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|5th||{{Sm|Blue06|USA}}||{{Head|Bowser|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|7th||{{Sm|Luckz|USA}}||{{Head|Yoshi|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|7th||{{Sm|Osh9|USA}}||{{Head|Mii Brawler|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|TheDragonfire84|USA}}||{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Pokémon Trainer|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Flag|USA}} Plusah||{{Head|Steve|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Chez|USA}}||{{Head|Sonic|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Flag|USA}} DATBOY||{{Head|Sora|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Chaos|USA|p=Georgia}}||{{Head|Cloud|g=SSBU|s=16px}}{{Head|Greninja|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Kiryienka|USA}}||{{Head|Zelda|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Flag|USA}} Vesperia||{{Head|Hero|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Mando|USA}} (DQ)||—|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Rimas|USA}}||{{Head|Yoshi|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Flag|USA}} Qualia||{{Head|Bowser|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Flag|USA}} Papi||{{Head|Luigi|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Flag|USA}} SuperFern||{{Head|Snake|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Flag|USA}} Tigno||{{Head|Link|g=SSBU|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Grymlynn|USA}} (DQ)||—|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Niio|USA}} (DQ)||—|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Yuumisa|USA}} (DQ)||—|| | |||
|} | |||
===Southeast USA 3=== | ===Southeast USA 3=== |
edits