Walk: Difference between revisions
→Super Smash Bros. Ultimate walking speeds
Roadrunnerto (talk | contribs) |
|||
Line 366: | Line 366: | ||
|'''17'''||{{CharHead|Palutena|SSBU|hsize=20px}}||1.271 | |'''17'''||{{CharHead|Palutena|SSBU|hsize=20px}}||1.271 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=3|'''18-20'''||{{CharHead| | |rowspan=3|'''18-20'''||{{CharHead|Young Link|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=3|1.26 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead| | |{{CharHead|Mewtwo|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Mii Brawler|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Mii Brawler|SSBU|hsize=20px}} | ||
Line 384: | Line 384: | ||
|'''26'''||{{CharHead|Duck Hunt|SSBU|hsize=20px}}||1.213 | |'''26'''||{{CharHead|Duck Hunt|SSBU|hsize=20px}}||1.213 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=5|'''27-31'''||{{CharHead| | |rowspan=5|'''27-31'''||{{CharHead|Yoshi|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=5|1.208 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead|Roy|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Roy|SSBU|hsize=20px}} | ||
Line 392: | Line 390: | ||
|{{CharHead|Chrom|SSBU|hsize=20px}} | |{{CharHead|Chrom|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead| | |{{CharHead|Wolf|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |||
|{{CharHead|Corrin|SSBU|hsize=20px}} | |||
|- | |- | ||
|'''32'''||{{CharHead|Charizard|SSBU|hsize=20px}}||1.187 | |'''32'''||{{CharHead|Charizard|SSBU|hsize=20px}}||1.187 | ||
Line 409: | Line 409: | ||
|- | |- | ||
|'''39'''||{{CharHead|Rosalina & Luma|SSBU|hsize=20px}}||1.138 | |'''39'''||{{CharHead|Rosalina & Luma|SSBU|hsize=20px}}||1.138 | ||
|- | |||
|'''40-41'''||{{CharHead|Luigi|SSBU|hsize=20px}}||1.134 | |||
|- | |- | ||
|'''40-41'''||{{CharHead|Inkling|SSBU|hsize=20px}}||1.134 | |'''40-41'''||{{CharHead|Inkling|SSBU|hsize=20px}}||1.134 | ||
|- | |- | ||
|'''42'''||{{CharHead|Mega Man|SSBU|hsize=20px}}||1.132 | |'''42'''||{{CharHead|Mega Man|SSBU|hsize=20px}}||1.132 | ||
Line 424: | Line 424: | ||
|'''N/A'''||{{CharHead|Ice Climbers|SSBU|hsize=20px}} (partner)||1.1088 | |'''N/A'''||{{CharHead|Ice Climbers|SSBU|hsize=20px}} (partner)||1.1088 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|'''46-47'''||{{CharHead| | |rowspan=2|'''46-47'''||{{CharHead|Ivysaur|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|1.103 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead| | |{{CharHead|Lucario|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|'''48'''||{{CharHead|Ridley|SSBU|hsize=20px}}||1.1 | |'''48'''||{{CharHead|Ridley|SSBU|hsize=20px}}||1.1 | ||
Line 452: | Line 452: | ||
|'''69'''||{{CharHead|Kirby|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|0.977|1.6609 with Speed, 0.5862 with Shield|y}} | |'''69'''||{{CharHead|Kirby|SSBU|hsize=20px}}||{{rollover|0.977|1.6609 with Speed, 0.5862 with Shield|y}} | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|'''60-61'''||{{CharHead| | |rowspan=2|'''60-61'''||{{CharHead|Olimar|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|0.945 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead| | |{{CharHead|Bayonetta|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|'''62'''||{{CharHead|Robin|SSBU|hsize=20px}}||0.936 | |'''62'''||{{CharHead|Robin|SSBU|hsize=20px}}||0.936 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=3|'''63-65'''||{{CharHead| | |rowspan=3|'''63-65'''||{{CharHead|Peach|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=3|0.924 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead| | |{{CharHead|Daisy|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead| | |{{CharHead|Bowser Jr.|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|'''66'''||{{CharHead|Pyra|SSBU|hsize=20px}}||0.92 | |'''66'''||{{CharHead|Pyra|SSBU|hsize=20px}}||0.92 | ||
Line 486: | Line 486: | ||
|'''76'''||{{CharHead|Snake|SSBU|hsize=20px}}||0.882 | |'''76'''||{{CharHead|Snake|SSBU|hsize=20px}}||0.882 | ||
|- | |- | ||
|rowspan=2|'''77-78'''||{{CharHead| | |rowspan=2|'''77-78'''||{{CharHead|Terry|SSBU|hsize=20px}}||rowspan=2|0.85 | ||
|- | |- | ||
|{{CharHead| | |{{CharHead|Steve|SSBU|hsize=20px}} | ||
|- | |- | ||
|'''79'''||{{CharHead|Ken|SSBU|hsize=20px}}||0.825 | |'''79'''||{{CharHead|Ken|SSBU|hsize=20px}}||0.825 |