3,328
edits
Capstalker (talk | contribs) No edit summary |
Capstalker (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 267: | Line 267: | ||
|[[MegaMan.EXE]]'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{n}}||MegaMan.EXE's Armor||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Gunner|g=SSB4|s=24px}}||{{n}}||{{symbol|megaman|24px}}{{uv|Mega Man}} | |[[MegaMan.EXE]]'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{n}}||MegaMan.EXE's Armor||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Gunner|g=SSB4|s=24px}}||{{n}}||{{symbol|megaman|24px}}{{uv|Mega Man}} | ||
|- | |- | ||
|[[Proto Man]]'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{ | |[[Proto Man]]'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||Proto Man's Armor||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Gunner|g=SSB4|s=24px}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Gunner|g=SSBU|s=24px}}||{{symbol|megaman|24px}}{{uv|Mega Man}} | ||
|- | |- | ||
|{{b|X|Mega Man}}'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{n}}||X's Armor||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Gunner|g=SSB4|s=24px}}||{{n}}||{{symbol|megaman|24px}}{{uv|Mega Man}} | |{{b|X|Mega Man}}'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{n}}||X's Armor||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Gunner|g=SSB4|s=24px}}||{{n}}||{{symbol|megaman|24px}}{{uv|Mega Man}} | ||
|- | |- | ||
|{{b|Zero|Mega Man}}'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{ | |{{b|Zero|Mega Man}}'s Helmet||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||Zero's Armor||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Swordfighter|g=SSB4|s=24px}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Swordfighter|g=SSBU|s=24px}}||{{symbol|megaman|24px}}{{uv|Mega Man}} | ||
|- | |- | ||
|[[Chocobo]] Hat||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{n}}||||||||{{symbol|ff|24px}}{{uv|Final Fantasy}} | |[[Chocobo]] Hat||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||{{n}}||||||||{{symbol|ff|24px}}{{uv|Final Fantasy}} | ||
Line 303: | Line 303: | ||
|[[Erdrick]] Helmet||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||| Erdrick Outfit||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Swordfighter|g=SSBU|s=24px}}||{{symbol|dq|24px}}{{uv|Dragon Quest}} | |[[Erdrick]] Helmet||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||| Erdrick Outfit||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Swordfighter|g=SSBU|s=24px}}||{{symbol|dq|24px}}{{uv|Dragon Quest}} | ||
|- | |- | ||
|[[Martial Artist]] | |[[Martial Artist]] Wig||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||| Martial Artist Outfit||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Brawler|g=SSBU|s=24px}}||{{symbol|dq|24px}}{{uv|Dragon Quest}} | ||
|- | |||
|[[Team Rocket]] Hat||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}|||Team Rocket Outfit||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Brawler|g=SSBU|s=24px}}||{{symbol|pokemon|24px}}{{uv|Pokémon}} | |||
|- | |||
|[[Goemon]] Wig||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||| Goemon Outfit||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Swordfighter|g=SSBU|s=24px}}||{{uvm|Goemon}} | |||
|- | |||
|[[Sans]] Hat||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{y}}||| Sans Outfit||{{n}}||style="background-color:#ffffaf;"|{{Head|Mii Gunner|g=SSBU|s=24px}}||{{uvm|Undertale}} | |||
|} | |} | ||
==See also== | ==See also== | ||
*[[Alternate costume]] | *[[Alternate costume]] |
edits