13,185
edits
mNo edit summary |
m (→Results: expanded melee results, will do the other two later) |
||
Line 26: | Line 26: | ||
[http://challonge.com/SKTARm1 Bracket] | [http://challonge.com/SKTARm1 Bracket] | ||
{| class="wikitable collapsible uncollapsed" style="text-align:center" | {|class="wikitable collapsible uncollapsed" style="text-align:center" | ||
!Place!!Name!!Character(s)!!Earnings | !Place!!Name!!Character(s)!!Earnings | ||
|- | |- | ||
|1st||{{Sm|PPMD|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |1st||{{Sm|PPMD|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|2nd||{{Sm|Mew2King|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}{{ | |2nd||{{Sm|Mew2King|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |- | ||
|3rd||{{Sm|Mango|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |3rd||{{Sm|Mango|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
Line 45: | Line 44: | ||
|- | |- | ||
|7th||{{Sm|Zhu|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |7th||{{Sm|Zhu|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |||
|9th||{{Sm|Shroomed|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Dr. Mario|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|DEHF|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|ChuDat|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|ZeRo|Chile}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|KoreanDJ|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|PikaChad|USA}}||{{Head|Pikachu|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Darc|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Slox|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Captain Falcon|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Cactuar|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Professor Pro|UK}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|s0ft|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Cyrain|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|The Moon|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Chillin|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|Nintendude|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|17th||{{Sm|HugS|USA}}||{{Head|Samus|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|Swiftbass|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|Milkman|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|ZoSo|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|Reno|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|Emukiller|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|Qerb|USA}}||{{Head|Mr. Game & Watch|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|25th||{{Sm|Jsex|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|} | |} | ||
Line 51: | Line 98: | ||
[http://challonge.com/SKTARm2 Bracket] | [http://challonge.com/SKTARm2 Bracket] | ||
{| class="wikitable collapsible uncollapsed" style="text-align:center" | {|class="wikitable collapsible uncollapsed" style="text-align:center" | ||
!Place!!Name!!Character(s)!!Name!!Character(s)!!Earnings | !Place!!Name!!Character(s)!!Name!!Character(s)!!Earnings | ||
|- | |- | ||
Line 70: | Line 116: | ||
|- | |- | ||
|7th||{{Sm|Reno|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Darc|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}|| | |7th||{{Sm|Reno|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Darc|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}|| | ||
|- | |||
|9th||{{Sm|HugS|USA}}||{{Head|Samus|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Chillin|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|ChuDat|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|ZoSo|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Nintendude|USA}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Husband|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|9th||{{Sm|Ken|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|KoreanDJ|USA}}||{{Head|Marth|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Professor Pro|UK}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Alpha Dash|UK}}||{{Head|Ice Climbers|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Zhu|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Cactuar|USA}}||{{Head|Fox|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Duck|USA}}||{{Head|Samus|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Prince Abu|USA}}||{{Head|Jigglypuff|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|- | |||
|13th||{{Sm|Zanguzen|USA}}||{{Head|Falco|g=SSBM|s=16px}}||{{Sm|Jsex|USA}}||{{Head|Sheik|g=SSBM|s=16px}}|| | |||
|} | |} | ||