7,049
edits
m ("Delphino"?) |
No edit summary |
||
Line 16: | Line 16: | ||
|| '''City''' || South River, New Jersey {{Flag|USA}} | || '''City''' || South River, New Jersey {{Flag|USA}} | ||
|- | |- | ||
|| '''Attendance''' || | || '''Attendance''' || 140+ | ||
|- | |- | ||
| align="center" bgcolor="#efefef" colspan=2 | '''Results''' | | align="center" bgcolor="#efefef" colspan=2 | '''Results''' | ||
Line 232: | Line 232: | ||
|2nd||{{Flag|Canada}} [[Ally]]||{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}||{{Flag|USA}} [[Nairo]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||$225 | |2nd||{{Flag|Canada}} [[Ally]]||{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}||{{Flag|USA}} [[Nairo]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||$225 | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|3rd||{{Flag|USA}} [[Anti]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Pikachu|g=SSBB|s=16px|l=Pikachu (SSBB)}}||{{Flag|USA}} {{Sm|Boss}}||{{head|Luigi|g=SSBB|s=16px|l=Luigi (SSBB)}}||$135 | |3rd||{{Flag|USA}} [[Anti]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Pikachu|g=SSBB|s=16px|l=Pikachu (SSBB)}}||{{Flag|USA}} {{Sm|Boss}}||{{head|Luigi|g=SSBB|s=16px|l=Luigi (SSBB)}}{{head|GW|g=SSBB|s=16px|l=Mr. Game & Watch (SSBB)}}||$135 | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|4th||{{Flag|USA}} [[Tyrant]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|USA}} [[Rich Brown]]||{{head|Olimar|g=SSBB|s=16px|l=Olimar (SSBB)}}||$45 | |4th||{{Flag|USA}} [[Tyrant]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|USA}} [[Rich Brown]]||{{head|Olimar|g=SSBB|s=16px|l=Olimar (SSBB)}}||$45 | ||
Line 242: | Line 242: | ||
|7th||{{Flag|USA}} {{Sm|Koolaid}}||{{head|Pit|g=SSBB|s=16px|l=Pit (SSBB)}}{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|Canada}} [[TO Joe]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Fox|g=SSBB|s=16px|l=Fox (SSBB)}}|| | |7th||{{Flag|USA}} {{Sm|Koolaid}}||{{head|Pit|g=SSBB|s=16px|l=Pit (SSBB)}}{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|Canada}} [[TO Joe]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Fox|g=SSBB|s=16px|l=Fox (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|7th||{{Flag|USA}} | |7th||{{Flag|USA}} {{Sm|Atomsk}}||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Wario|g=SSBB|s=16px|l=Wario (SSBB)}}{{head|Dedede|g=SSBB|s=16px|l=King Dedede (SSBB)}}||{{Flag|USA}} [[Bloodcross]]||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|9th||{{Flag|USA}} Inui||||{{Flag|USA}}Malcolm|||| | |9th||{{Flag|USA}} Inui||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|USA}}Malcolm||{{head|Wario|g=SSBB|s=16px|l=Wario (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|9th||{{Flag|France}} Glutonny||||{{Flag|France}} Leon|||| | |9th||{{Flag|France}} Glutonny||{{head|Wario|g=SSBB|s=16px|l=Wario (SSBB)}}||{{Flag|France}} Leon||{{head|Marth|g=SSBB|s=16px|l=Marth (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|9th||{{Flag|USA}} Kingtoon||||{{Flag|USA}} Will|||| | |9th||{{Flag|USA}} Kingtoon||{{head|ToonLink|g=SSBB|s=16px|l=Toon Link (SSBB)}}||{{Flag|USA}} Will||{{head|DK|g=SSBB|s=16px|l=Donkey Kong (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|9th||{{Flag|USA}} NAKAT||||{{Flag|USA}} Jbandrew|||| | |9th||{{Flag|USA}} NAKAT||{{head|Fox|g=SSBB|s=16px|l=Fox (SSBB)}}{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|USA}} Jbandrew||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Luigi|g=SSBB|s=16px|l=Luigi (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|13th||{{Flag|Netherlands}} Orion||||{{Flag|Netherlands}} Mr. R|||| | |13th||{{Flag|Netherlands}} Orion||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|Netherlands}} Mr. R||{{head|Marth|g=SSBB|s=16px|l=Marth (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|13th||{{Flag|USA}} Fatal||||{{Flag|USA}} Pelca|||| | |13th||{{Flag|USA}} Fatal||{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}||{{Flag|USA}} Pelca||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|13th||{{Flag|USA}} Logic||||{{Flag|USA}} Lie|||| | |13th||{{Flag|USA}} Logic||{{head|Olimar|g=SSBB|s=16px|l=Olimar (SSBB)}}||{{Flag|USA}} Lie||{{head|Diddy|g=SSBB|s=16px|l=Diddy Kong (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|13th||{{Flag|USA}} Seibrik||||{{Flag|USA}} MVD|||| | |13th||{{Flag|USA}} Seibrik||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||{{Flag|USA}} MVD||{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|17th||{{Flag|USA}} Stark||||{{Flag|USA}} TC1|||| | |17th||{{Flag|USA}} Stark||||{{Flag|USA}} TC1|||| | ||
Line 280: | Line 280: | ||
|25th||{{Flag|USA}} MintyFlesh||||{{Flag|USA}} Viva|||| | |25th||{{Flag|USA}} MintyFlesh||||{{Flag|USA}} Viva|||| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|25th||{{Flag|USA}} Denti||||{{Flag|USA}} Allied|||| | |25th||{{Flag|USA}} Denti||{{head|Olimar|g=SSBB|s=16px|l=Olimar (SSBB)}}||{{Flag|USA}} Allied||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|25th||{{Flag|USA}} Luckay||||{{Flag|USA}} Tant|||| | |25th||{{Flag|USA}} Luckay||||{{Flag|USA}} Tant|||| | ||
Line 290: | Line 290: | ||
|25th||{{Flag|USA}} Hinkage||||{{Flag|USA}} Mikeray|||| | |25th||{{Flag|USA}} Hinkage||||{{Flag|USA}} Mikeray|||| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|25th||{{Flag|USA}} KiraFlax||||{{Flag|USA}} ChiboSempai|||| | |25th||{{Flag|USA}} KiraFlax||{{head|Pit|g=SSBB|s=16px|l=Pit (SSBB)}}||{{Flag|USA}} ChiboSempai||{{head|ROB|g=SSBB|s=16px|l=R.O.B. (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|33rd||{{Flag|USA}} Archer||||{{Flag|USA}} Stockfield|||| | |33rd||{{Flag|USA}} Archer||||{{Flag|USA}} Stockfield|||| | ||
Line 306: | Line 306: | ||
|33rd||{{Flag|USA}} MIB||||{{Flag|USA}} Smurf|||| | |33rd||{{Flag|USA}} MIB||||{{Flag|USA}} Smurf|||| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|33rd||{{Flag|USA}} Raptor||||{{Flag|USA}} Deltacod|||| | |33rd||{{Flag|USA}} Raptor||{{head|Yoshi|g=SSBB|s=16px|l=Yoshi (SSBB)}}||{{Flag|USA}} Deltacod||{{head|Yoshi|g=SSBB|s=16px|l=Yoshi (SSBB)}}|| | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|33rd||{{Flag|USA}} Scotty O.B.||||{{Flag|USA}} V1CE|||| | |33rd||{{Flag|USA}} Scotty O.B.||||{{Flag|USA}} V1CE|||| | ||
Line 346: | Line 346: | ||
|-align="center" | |-align="center" | ||
|4th||{{Flag|USA}} KiraFlax|| | |4th||{{Flag|USA}} KiraFlax|| | ||
|} | |||
==Money matches== | |||
{| class="wikitable collapsible uncollapsed" | |||
!Winner!!Character(s)!!Loser!!Character(s)!!Score!!Amount | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|France}} {{Sm|Glutonny}}||{{head|Wario|g=SSBB|s=16px|l=Wario (SSBB)}}||{{Flag|USA}} {{Sm|Atomsk}}||{{head|Dedede|g=SSBB|s=16px|l=King Dedede (SSBB)}}||4-3|| | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|Canada}} {{Sm|Ally}}||{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}||{{Flag|France}} {{Sm|Glutonny}}||{{head|Wario|g=SSBB|s=16px|l=Wario (SSBB)}}||3-1||$5 | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|USA}} {{Sm|mikeHAZE}}||{{head|Marth|g=SSBB|s=16px|l=Marth (SSBB)}}||{{Flag|France}} {{Sm|Leon}}||{{head|Marth|g=SSBB|s=16px|l=Marth (SSBB)}}||3-2|| | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|Netherlands}} {{Sm|Mr. R}}||{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}||{{Flag|USA}} {{Sm|mikeHAZE}}||{{head|Marth|g=SSBB|s=16px|l=Marth (SSBB)}}{{head|MetaKnight|g=SSBB|s=16px|l=Meta Knight (SSBB)}}||3-1|| | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|USA}} {{Sm|ESAM}}||{{head|Pikachu|g=SSBB|s=16px|l=Pikachu (SSBB)}}||{{Flag|Netherlands}} {{Sm|Mr. R}}||{{head|Marth|g=SSBB|s=16px|l=Marth (SSBB)}}||3-2|| | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|France}} {{Sm|Leon}}||{{head|Marth|g=SSBB|s=16px|l=Marth (SSBB)}}||{{Flag|USA}} {{Sm|MVD}}||{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}||3-1||$5 | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|Netherlands}} {{Sm|Mr. R}}||{{head|Snake|g=SSBB|s=16px|l=Snake (SSBB)}}||{{Flag|USA}} {{Sm|Rich Brown}}||{{head|Olimar|g=SSBB|s=16px|l=Olimar (SSBB)}}||2-1|| | |||
|-align="center" | |||
|{{Flag|USA}} {{Sm|NAKAT}}||{{head|Fox|g=SSBB|s=16px|l=Fox (SSBB)}}||{{Flag|USA}} {{Sm|ChiboSempai}}||{{head|ROB|g=SSBB|s=16px|l=R.O.B. (SSBB)}}||2-1|| | |||
|} | |} | ||