36,439
edits
Tag: Mobile edit |
Tag: Mobile edit |
||
(2 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{{Infobox Smasher | {{Infobox Smasher | ||
| name | | name = Bombsoldier | ||
| image | | image = bombsoldier_oc3.jpg | ||
| mainssbu | | mainssbu = Lucas | ||
| mainssbm | | mainssbm = Falco | ||
| otherssbm | | otherssbm = Fox | ||
| mainssbb | | mainssbb = Meta Knight | ||
| 2ndmainssbb | | 2ndmainssbb = Falco | ||
| mainpm | | mainpm = Falco | ||
| | | bestresultssbm = 2nd / ~116 at {{Trn|Jack Garden Tournament|g=SSBM}} | ||
| | | alias = ボムソルジャー | ||
| alias | | realname = Yusuke | ||
| realname | | birthday = 01 <!-- exact date unknown --> | ||
| birthday | | birthmonth = 12 | ||
| birthmonth | | birthyear = 1991 | ||
| birthyear | | location = Kanagawa, Kanto | ||
| location | | country = Japan | ||
| country | |||
}} | }} | ||
Line 46: | Line 45: | ||
|- | |- | ||
|[[Jack Garden Tournament]]||August 20th, 2005||2nd||—||— | |[[Jack Garden Tournament]]||August 20th, 2005||2nd||—||— | ||
|- | |||
|{{Trn|Tokyo Ranking Battle 1-15-06|g=SSBM}}||January 15th, 2006||2nd / 48||—||— | |||
|- | |- | ||
|[[Zero Challenge 3]]||July 20th-22nd, 2007||17th||2nd||{{sm|Ken}} | |[[Zero Challenge 3]]||July 20th-22nd, 2007||17th||2nd||{{sm|Ken}} |
edits