74,412
edits
m (→Project M) |
|||
(One intermediate revision by the same user not shown) | |||
Line 152: | Line 152: | ||
!Tournament!!Date!!1v1 Placement!!2v2 Placement!!Partner | !Tournament!!Date!!1v1 Placement!!2v2 Placement!!Partner | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Collision III|g=PM}}||May 12th, 2012||3rd / 9||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Apex 2014|g=PM}}||January 17th-19th, 2014||33rd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Shuffle V|g=PM}}||February 22nd-23rd, 2014||33rd||7th||{{Sm|Pink Fresh}} | ||
|- | |||
|{{Trn|KTAR 9|g=PM}}||March 22nd, 2014||7th||3rd||Pink Fresh | |||
|} | |} | ||
Line 188: | Line 190: | ||
!Tournament!!Date!!1v1 placement!!2v2 placement!!Partner | !Tournament!!Date!!1v1 placement!!2v2 placement!!Partner | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Sky's Smash 4 Invitational|g=SSB4}}||November 20th-22nd, 2014||5th||3rd||{{Sm|False}} | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Collision X|g=SSB4}}||November 29th, 2014||1st||1st||False | |{{Trn|Collision X|g=SSB4}}||November 29th, 2014||1st||1st||False | ||
Line 194: | Line 196: | ||
|[http://challonge.com/s4e7 Smash 4Ever #7]||December 3rd, 2014||1st||—||— | |[http://challonge.com/s4e7 Smash 4Ever #7]||December 3rd, 2014||1st||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|The Come Up|g=SSB4}}||December 6th-7th, 2014||3rd||2nd||{{Sm|Meekspeedy}} | ||
|- | |- | ||
|[http://challonge.com/s4e9 Smash 4Ever #9]||December 17th, 2014||2nd||—||— | |[http://challonge.com/s4e9 Smash 4Ever #9]||December 17th, 2014||2nd||—||— | ||
Line 210: | Line 212: | ||
|{{Trn|Final Battle|g=SSB4}}||January 17th, 2015||17th||1st||Nairo | |{{Trn|Final Battle|g=SSB4}}||January 17th, 2015||17th||1st||Nairo | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Neo Canadia 5|g=SSB4}}||January 24th, 2015||2nd||1st||Meekspeedy | ||
|- | |- | ||
|[http://smashboards.com/showthread.php?t=388793 Smash 4-Ever 10]||January 28th, 2015||3rd||—||— | |[http://smashboards.com/showthread.php?t=388793 Smash 4-Ever 10]||January 28th, 2015||3rd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Apex 2015|g=SSB4}}||January 30th-February 1st, 2015||9th||5th||False | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Get On My Level 2015|g=SSB4}}||May 30th-31st, 2015||4th||1st||{{Sm|Holy}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|CEO 2015|g=SSB4}}||June 26th-28th, 2015||33rd||7th||Nairo | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|KTAR XIII|g=SSB4}}||July 11th, 2015||9th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|EVO 2015|g=SSB4}}||July 17th-19th, 2015||33rd||Top 16||False | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Super Smash Con 2015|g=SSB4}}||August 6th-9th, 2015||7th||2nd||False | ||
|- | |- | ||
|The Break Weekly #332||August 18th, 2015||3rd||—||— | |The Break Weekly #332||August 18th, 2015||3rd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|SKTAR 4|g=SSB4}}||August 22nd-23rd, 2015||—||1st||False | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|MLG World Finals 2015|g=SSB4}}||October 16th-18th, 2015||17th||3rd||False | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Smash the Record 2015|g=SSB4}}||October 23rd-25th, 2015||2nd||1st||Nairo | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|KTAR XV|g=SSB4}}||December 5th, 2015||9th||3rd||False | ||
|- | |- | ||
|[https://www.start.gg/tournament/super-smash-sundays-38/event/wii-u-doubles/brackets/3654 Super Smash Sundays 38]||December 13th, 2015||—||1st||{{Sm|PewPewU}} | |[https://www.start.gg/tournament/super-smash-sundays-38/event/wii-u-doubles/brackets/3654 Super Smash Sundays 38]||December 13th, 2015||—||1st||{{Sm|PewPewU}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|KTAR XVI|g=SSB4}}||January 9th, 2016||—||2nd||False | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|GENESIS 3|g=SSB4}}||January 15th-17th, 2016||25th||17th||False | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|PAX Arena|g=SSB4}}||January 29th-31st, 2016||7th||3rd||{{Sm|ZeRo}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGT: EE Saga|g=SSB4}}||February 27th, 2016||—||1st||{{Sm|VoiD}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Battlegrounds 2|g=SSB4}}||March 26th, 2016||1st||1st||{{Sm|Jbandrew}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Pound 2016|g=SSB4}}||April 2nd-3rd, 2016||13th||2nd||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|KTAR XVIII|g=SSB4}}||June 11th, 2016||9th||2nd||False | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|CEO 2016|g=SSB4}}||June 24th-26th, 2016||9th||13th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|EVO 2016|g=SSB4}}||July 15th-17th, 2016||33rd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGT: KTAR Saga|g=SSB4}}||July 23rd, 2016||17th||1st||VoiD | ||
|- | |- | ||
|[https://start.gg/tournament/mega-smash-mondays-61/brackets/15449/58168/189757 Mega Smash Mondays #61]||August 8th, 2016||2nd||—||— | |[https://start.gg/tournament/mega-smash-mondays-61/brackets/15449/58168/189757 Mega Smash Mondays #61]||August 8th, 2016||2nd||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Super Smash Con 2016|g=SSB4}}||August 11th-14th, 2016||25th||9th||VoiD | ||
|- | |- | ||
|[http://versus.challonge.com/s4_081816 VSGC Weekly 8/18]||August 18th, 2016||13th||—||— | |[http://versus.challonge.com/s4_081816 VSGC Weekly 8/18]||August 18th, 2016||13th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Umebura 25|g=SSB4}}||September 10th, 2016||17th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|The Big House 6|g=SSB4}}||October 7th-9th, 2016||33rd||5th||VoiD | ||
|- | |- | ||
|[http://challonge.com/OVA2FINAL OVA #2: "El Salto de Fé"]||October 22nd, 2016||4th||?||Keitaro | |[http://challonge.com/OVA2FINAL OVA #2: "El Salto de Fé"]||October 22nd, 2016||4th||?||Keitaro | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Smash the Record 2016|g=SSB4}}||November 11th-13th, 2016||13th||3rd||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|KTAR XIX|g=SSB4}}||November 19th, 2016||17th||5th||{{Sm|Gomamugitya}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|UGC Smash Open|g=SSB4}}||December 2nd-4th, 2016||17th||9th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Smash City LA|g=SSB4}}||December 11th, 2016||17th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGT: ZeRo Saga|g=SSB4}}||December 16th-18th, 2016||33rd||4th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|GENESIS 4|g=SSB4}}||January 20th-22nd, 2017||17th||17th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Frostbite 2017|g=SSB4}}||February 25th-26th, 2017||25th||5th||VoiD | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|Gamer Expo Vs Edition|g=SSB4}}||March 11th-12th, 2017||2nd||1st||VoiD | |{{Trn|Gamer Expo Vs Edition|g=SSB4}}||March 11th-12th, 2017||2nd||1st||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGC: Civil War|g=SSB4}}||March 24th-26th, 2017||33rd||13th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|CEO Dreamland|g=SSB4}}||April 14th-16th, 2017||25th||2nd||VoiD | ||
|- | |- | ||
|[https://www.start.gg/tournament/smash-factor-toluca/event/wii-u-singles/brackets/131873 Smash Factor Toluca]||April 29th-30th, 2017||5th||3rd||{{Sm|ANTi}} | |[https://www.start.gg/tournament/smash-factor-toluca/event/wii-u-singles/brackets/131873 Smash Factor Toluca]||April 29th-30th, 2017||5th||3rd||{{Sm|ANTi}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGC: Greninja Saga|g=SSB4}}||May 20th, 2017||9th||5th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|MomoCon 2017|g=SSB4}}||May 25th-28th, 2017||17th||1st||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGC: ARMS Saga|g=SSB4}}||July 8th-9th, 2017||13th||5th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|EVO 2017|g=SSB4}}||July 14th-16th, 2017||13th||—||— | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Smash Factor 6|g=SSB4}}||August 5th-6th, 2017||3rd||4th||{{Sm|Mr.R}} | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Super Smash Con 2017|g=SSB4}}||August 10th-13th, 2017||65th||2nd||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGC: West Side Saga|g=SSB4}}||September 9th, 2017||—||4th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|GameTyrant Expo 2017|g=SSB4}}||September 29th-October 1st, 2017||17th||7th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|The Big House 7|g=SSB4}}||October 6th-8th, 2017||25th||9th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|2GGC: Fire Emblem Saga|g=SSB4}}||October 14th-15th, 2017||17th||9th||VoiD | ||
|- | |- | ||
|[https://www.start.gg/tournament/primer-torneo-de-soma-gear/event/smash-4-singles/brackets/181631 Primer torneo de Soma Gear]||December 23rd, 2017||1st||1st||{{Sm|Daimy}} | |[https://www.start.gg/tournament/primer-torneo-de-soma-gear/event/smash-4-singles/brackets/181631 Primer torneo de Soma Gear]||December 23rd, 2017||1st||1st||{{Sm|Daimy}} | ||
Line 338: | Line 340: | ||
|{{Trn|Super Smash Con 2018|g=SSB4}}||August 9th-12th, 2018||33rd||4th||VoiD | |{{Trn|Super Smash Con 2018|g=SSB4}}||August 9th-12th, 2018||33rd||4th||VoiD | ||
|- | |- | ||
| | |{{Trn|Rebirth X|g=SSB4}}||September 15th, 2018||—||1st||Tweek | ||
|- | |- | ||
|{{Trn|The Big House 8|g=SSB4}}||October 5th-7th, 2018||—||3rd||VoiD | |{{Trn|The Big House 8|g=SSB4}}||October 5th-7th, 2018||—||3rd||VoiD |